Wałbrzyski Klub Szachowy

HETMAN WAŁBRZYCH


tel. +48 74 64 60 640
mob. 604 514 545, 661 680 809
e-mail: hetman@szachy.walbrzych.pl

Szachy na wałbrzyskim Rynku - każdy mógł zagrać!

Gra w szachy na wałbrzyskim Rynku ma już swoją tradycję. Po raz drugi w sercu Wałbrzycha można było usiąść do szachownicy i rozegrać kilka partyjek. Tym razem w tę królewską grę można było pograć pod okiem instruktorów wałbrzyskiego Hetmana. W piątek 26 czerwca przez kilka godzin wałbrzyszanie, bez względu na wiek, płeć i umiejętności mogli na wałbrzyskim Rynku pograć w szachy.

Każdy mógł zmierzyć się w szachowej rywalizacji, zarówno przy szachowych stolikach, jak też na ogromnych szachach plenerowych (4x4m) udostępnionych przez stowarzyszenie Nowoczesny Wałbrzych. W wydarzeniu uczestniczyło aktywnie kilkadziesiąt osób i liczne grono nieśmiało przyglądających się osób towarzyszących.

Cieszy, że wśród graczy znalazły się osoby starsze oraz – w większości – dzieci z okolic wałbrzyskiej starówki.

Atrakcją wydarzenia była możliwość rozegrania partii z mistrzem Pawłem Kowalczykiem, który jednak piątkowego popołudnia nie znalazł pogromców.

„Szachy na wałbrzyskim Rynku” mają coraz większą renomę, gdyż na to wydarzenie przyjechali specjalnie młodzi gracze ze Świdnicy, a także wielbiciele dyscypliny z Poznania.