Wałbrzyski Klub Szachowy

HETMAN WAŁBRZYCH


tel. +48 74 64 60 640
mob. 604 514 545
e-mail: hetman@szachy.walbrzych.pl

Mistrzostwa Polski w szachach w Rzeszowie - grali Borys i Wiktor!

Mistrzostwa Polski w szachach w Rzeszowie - grali Borys i Wiktor!

Zakończyły się trzydniowe Mistrzostwa Polski Juniorów w szachach szybkich i błyskawicznych. W Rzeszowie w dniach 26-28 sierpień startowało dwóch naszych reprezentantów. Ich debiut na tej imprezie był udany!


W piątek i sobotę rozegrano Mistrzostwa w formule szachów szybkich - 15 minut na zawodnika + 10 sekund na posunięcie.
Borys Biały reprezentował nasz klub w grupie chłopców do lat 14. Aktualny brązowy medalista mistrzostw Dolnego Śląska zajął 53 miejsce na 130 startujących zawodników. Podwyższył ranking FIDE dla szachów szybkich o 23 pkt., ale co najważniejsze walczył jak równy z równymi z bardziej doświadczonymi zawodnikami.
Wiktor Kania w grupie do lat 10 zajął 98 miejsce na 135 zawodników. Nie udało się wejść na listę światowa FIDE, ale zanotował kilka dobrych rezultatów z zawodnikami z wyższymi kategoriami.
Wyniki:
C-10: TUTAJ
C-14: TUTAJ

W niedzielę w szachach błyskawicznych (3'+2") liczyło się obycie i doświadczenie na tego typu imprezach, a te nasi debiutanci dopiero zdobywali. Dlatego Borys zajął 88 miejsce na 123 zawodników, a Wiktor 95 na 125.
Wyniki:
C-14: TUTAJ
C-10: TUTAJ

Podkreślamy, że nasi zawodnicy trenują dopiero od września ubiegłego roku, a już sam kontakt z czołówką szachistów w Kraju pokazał, że nie mamy się czego wstydzić.

Dziękujemy zawodnikom za start a rodzicom za wsparcie podczas zawodów!

Używamy plików cookie!

Na tej stronie my i nasi zewnętrzni dostawcy używają plików cookie i podobnych technologii do dostarczania, utrzymywania i ulepszania swoich usług i reklam. Jeśli wyrazisz na to zgodę, dane te zostaną wykorzystane do personalizacji reklam i zapewniania związanych z nimi statystyk.
Możesz wybrać pozycję „Akceptuję”, aby wyrazić zgodę na takie użycie lub kliknij pozycję „Odrzucam”