Wałbrzyski Klub Szachowy

HETMAN WAŁBRZYCH


tel. +48 74 64 60 640
mob. 604 514 545
e-mail: hetman@szachy.walbrzych.pl

II Ogólnopolski Turniej Szachowy "Z Ziemi Włoskiej do Polski"

W pięknym Szczawnie Zdroju uczciliśmy obchody 800-lecia miasta i 214 rocznicę zwycięskiej bitwy na Czerwonym Wzgórzu rozgrywając II Ogólnopolski Turniej Szachowy Z Ziemi Włoskiej do Polski. Turniej mógł się odbyć dzięki wsparciu Gminy reprezentowanej przez burmistrza Marka Fedoruka, dyrektora MOSiR-u Tomasza Durajczyka oraz wielu wielu innym osobom zaangażowanym w jego organizacje!

W zawodach zwyciężył Mistrz Międzynarodowy Łukasz Butkiewicz (Biały Król Wiśnia Mała) z dorobkiem 8.5 pkt
Drugie miejsce zajął Kandydat na Mistrza Krajowego Piotr Jagodziński (ŻKSz Żary) z dorobkiem 7 pkt
Trzeci był Mistrz Międzynarodowy Kamil Stachowiak(Polonia Wrocław) 7pkt

W zawodach wzięło udział łącznie 72 zawodników co zdecydowanie pokazuje, iż z roku na rok turniej się "rozwija" gdyż w pierwszej edycji wzięło udział 50 graczy.
Bardzo cieszy nas fakt, iż zawody przebiegły w miłej atmosferze, chodź trwające obchody 40 dni Szczawna Zdroju z pewnością stanowiły duże wyzwanie dla szachistów, którzy podczas gry preferują cieszę, ale jak to się mówi "warunki były równe dla wszystkich".

Cieszy nas również fakt, że dla części graczy były to pierwsze zawody w życiu i bardzo pozytywnie wypowiadali się na temat zorganizowanej przez nas imprezy!

Dziękujemy serdecznie wszystkim za udział. Gratulujemy postawy Fair Play i jak zawsze zapraszamy na kolejne turnieje/szkolenia/wydarzenia organizowane przez nasz klub!

Nagrodzeni:
1 IM Butkiewicz, Łukasz 8.5
2 k++ Jagodziński, Piotr 7.0
3 IM Stachowiak, Kamil 7.0
4 I++ Czachor, Grzegorz 7.0
5 k Gulik, Paweł 6.5
6 I Kołodziejski, Piotr 6.5
7 IM Sabuk, Piotr 6.5
8 k Stankiewicz, Paweł 6.5
9 I++ Górkiewicz, Mateusz 6.0
10 I Raczek, Krzysztof 6.0

Pełne wyniki turnieju na stronie
Używamy plików cookie!

Na tej stronie my i nasi zewnętrzni dostawcy używają plików cookie i podobnych technologii do dostarczania, utrzymywania i ulepszania swoich usług i reklam. Jeśli wyrazisz na to zgodę, dane te zostaną wykorzystane do personalizacji reklam i zapewniania związanych z nimi statystyk.
Możesz wybrać pozycję „Akceptuję”, aby wyrazić zgodę na takie użycie lub kliknij pozycję „Odrzucam”