Wałbrzyski Klub Szachowy

HETMAN WAŁBRZYCH


tel. +48 74 64 60 640
mob. 604 514 545, 661 680 809
e-mail: hetman@szachy.walbrzych.pl

Mistrzostwa Polski Juniorów w Szachach Szybkich i Błyskawicznych: startowali zawodnicy Hetmana!

We Wrocławiu odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów w Szachach Szybkich i Błyskawicznych. Tym razem startowało trzech naszych reprezentantów.

Szachy szybkie
W grupie C18 ponownie (po ubiegłorocznym starcie w Rzeszowie) wystartował Bartosz Smukowski. Zdobył 4,5 pkt i uplasował się na 54 miejscu. Bartek zdobył też 6 punktów elo.
W grupie D12 wystartowała Ania Nastawska, które miała bardzo trudne zadanie: prawie wszystkie jej przeciwniczki miały wyższe rankingi. Dlatego zdobyci 2 pkt. należy uznać za sukces.
W grupie C8 wśród najmłodszych uczestników wystąpił Franciszek Maracewicz, który zdobył 3,5 pkt. i uplasował się na 76 miejscu. Franek również zanotował dobry start zdobywając punkty na dużo wyżej notowanych rywalach.


Szczegółowe wyniki: TUTAJ

Szachy błyskawiczne
Bartosz Smukowski tym razem zajął 57 miejsce zdobywając 5,0 pkt, a Ania Nastawska z 3 pkt. uplasowała się na 58 miejscu.Zawodnikom dziękujemy za godna postawę podczas Mistrzostw. Trzymamy kciuki za rozwój kariery szachowej i mamy nadzieje, że kontakt z najlepszymi zawodnikami w Polsce zmotywuje do dalszych treningów!