Wałbrzyski Klub Szachowy

HETMAN WAŁBRZYCH


tel. +48 74 64 60 640
mob. 604 514 545, 661 680 809
e-mail: hetman@szachy.walbrzych.pl

MDŚl juniorów w Ścinawce Średniej: Bartosz Smukowski ze srebrnym medalem!

W Ścinawce Średniej rozegrane zostały Mistrzostwa Dolnego Śląska Juniorów w Szachach Klasycznych.
Wielki sukces odniósł Bartosz Smukowski, który zajął drugie miejsce w grupie najstarszych juniorów C-18! Bartek zgromadził 4,5 pkt z 7 partii – tyle samo, co zwycięzca turnieju Bartosz Mazurek (1929, MUKS MDK Śródmieście Wrocław).
Wałbrzyszanin rozegrał w pierwszej rundzie fantastyczną partię z Michałem Fiedorkiem (2343, KSz Polonia Wrocław), która po blisko 2 godzinnym pojedynku zakończyła się niestety porażką w końcówce, ale dobra gra naszego zawodnika pokazała aspiracje do medalu. Po pewnym pokonaniu niżej notowanych zawodników i cennym remisie z zawodniczką o rankingu 1812 Bartek zdobył swój trzeci medal na mistrzostwach Dolnego Śląska.
W zawodach zagrali też wałbrzyszanie: Dawid Janus, Julia Siljanczuk, Bartosz Smusz.

Zdjęcie Dawid Janus (MDŚl juniorów w Ścinawce Średniej)

Dawid nie wykorzystał swoich dużych możliwości, które pokazał w ostatnim turnieju w Wałbrzychu. Słabszy początek w Ścinawce Średniej i wpadka w piątek rundzie spowodowała, że nie zobaczyliśmy drugiego wałbrzyszanina na podium. Ale widać, że naszemu niedawnemu debiutantowi ma mistrzostwach Polski gra w szachy sprawia dużo frajdy i stać go na dobrą grę już w grupie seniorów.

Nasi najmłodsi Julcia i Bartek Smusz debiutowali na zawodach tej rangi i wstydu nie było. Pierwszy raz w swojej karierze Julia na turnieju zapisywała partie, ale co najważniejsze pierwszy raz walczyła wyłącznie z zawodniczkami o wyższych rankingach. Jeden zdobyty punk ocenić należy jako sukces, ale co najważniejsze z partii na partię nasza najmłodsza zawodniczka wykazywała coraz lepszą grę.
Bartuś zdobył w debiucie aż 3 pkt., ale co by było gdyby zechciał wykorzystywać więcej czasu, a nie grać szachy szybkie?

Wyniki:
C15 + C17 + D17 :: D09 :: C09