Wałbrzyski Klub Szachowy

HETMAN WAŁBRZYCH


tel. +48 74 64 60 640
mob. 604 514 545, 661 680 809
e-mail: hetman@szachy.walbrzych.pl

Wałbrzych Chess Week - turniej OPEN

Po czterech dniach zmagań i siedmiu rundach zakończył się turniej szachów klasycznych - Wałbrzych OPEN.

Faworytami turnieju byli Kamil Gałuszka (KSz GAMBIT MDK Świdnica, 2057) i Bogdan Żminda (GLKS Goniec Żarów, 1995) i zawodnicy ci walczyli o pierwsze miejsce.
Bezpośredni pojedynek pomiędzy faworytami zakończył się remisem, a o końcowym tryumfie Kamila Gałuszki zdecydował dodatkowy remis Bogdana Żmindy w ostatniej rundzie.
Trzecie miejsce zajął Łukasz Reichel (GLKS Goniec Żarów, 1802).
Wałbrzyszanie byli bardzo gościnni, bo dopiero na czwartym miejscu Marek Szmyd (1894), a na piątym wałbrzyski junior Bartosz Smukowski (1607).
Najlepszą juniorką została Julia Salamon (KSz Miedź Legnica, 1271), która przypomnijmy jest dwukrotną medalistką Mistrzostw Polski Juniorów.

Kamil Gałuszka (KSz GAMBIT MDK Świdnica, 2057)

W zawodach wystartowało 20 zawodników. Pula nagród wyniosła 1500 zł i nagrody rzeczowe dla juniorów.

Turniej rozgrywany był w ramach Wałbrzyskiego Tygodnia Szachowego w gościnnych salach Zespołu Szkół Społecznych nr 1, przy ul. Malczewskiego 22.

WYNIKI
Używamy plików cookie!

Na tej stronie my i nasi zewnętrzni dostawcy używają plików cookie i podobnych technologii do dostarczania, utrzymywania i ulepszania swoich usług i reklam. Jeśli wyrazisz na to zgodę, dane te zostaną wykorzystane do personalizacji reklam i zapewniania związanych z nimi statystyk.
Możesz wybrać pozycję „Akceptuję”, aby wyrazić zgodę na takie użycie lub kliknij pozycję „Odrzucam”