Wałbrzyski Klub Szachowy

HETMAN WAŁBRZYCH


tel. +48 74 64 60 640
mob. 604 514 545
e-mail: hetman@szachy.walbrzych.plW grupie do lat 18 tym razem zagrało 8 zawodników, wśród których liczniejszą grupą były dziewczęta.
Najlepszymi okazali się: Oliwia Ścisła (MUKS MDK Śródmieście Wrocław) i Bartosz Smukowski (Wałbrzyski Klub Szachowy Hetman Wałbrzych), którzy zdobyli identyczną ilość punktów, a w bezpośrednim pojedynku zremisowali. Juniorkami na kolejnych miejscach okazały się Roksana Zapolska (KSz GAMBIT MDK Świdnica) i Martyna Madge (Wałbrzyski Klub Szachowy Hetman Wałbrzych). Na drugim miejscu wśród chłopców uplasował się Błażej Uliasz (Wałbrzyski Klub Szachowy Hetman Wałbrzych).

Szczegółowe wyniki III turnieju - 27.10.2019:
Starsi – do 18 lat
Młodsi - do 10 lat

W klasyfikacji końcowej, brana była pod uwagę suma punktów ze wszystkie 3 turniejów. W przypadku równej ilości punktów, decydowały miejsca w ostatnim turnieju.
Najlepszy chłopiec i najlepsza dziewczynka w każdej grupie otrzymali puchar i tytuł Mistrzyń i Mistrzów Wałbrzycha. Dodatkowo trzech najlepszych chłopców i trzy najlepsze dziewczynki w każdej grupie otrzymali oryginalne szklane medale OMW wykonane przez panią Dorotę Janikowską z Jeleniej Góry.

Zwycięzcami okazali się:
- w grupie juniorów do lat 18:
1. Bartosz Smukowski,
2. Błażej Uliasz,
3. Tymoteusz Kordylak,
- wszyscy z Wałbrzyskiego Klubu Szachowego Hetman Wałbrzych,

- w grupie juniorek do lat 18:
1. Oliwia Ścisła (MUKS MDK Śródmiescie Wrocław),
2. Zapolska Roksana (KSz GAMBIT MDK Świdnica),
3. Martyna Madge (Wałbrzyski Klub Szachowy Hetman Wałbrzych),

- w grupie juniorów do lat 10:
1. Adam Matusiak (MKS Rokita Brzeg Dolny),
2. Hubert Zapolski (KSz GAMBIT MDK Świdnica),
3. Adam Zych (Przedszkole na Orlej Polanie, Ziębice)

- w grupie juniorek do lat 10:
1. Milena Redger (Sekcja Szachowa Ziębickie Orły),
2. Julita Zych (Sekcja Szachowa Ziębickie Orły),
3. Aleksandra Przychocka (KSz Gambit Świdnica),

Warto dodać, że w grupie najmłodszych dziewczynek o zwycięstwie decydowały wyniki w ostatnim turnieju, gdyż obie zgromadziły tyle samo punktów.

Gratulujemy!

Turnieje Otwartych Mistrzostw Wałbrzycha zostały zorganizowane dzięki finansowemu wsparciu Miasta Wałbrzych. Dziękujemy!

Używamy plików cookie!

Na tej stronie my i nasi zewnętrzni dostawcy używają plików cookie i podobnych technologii do dostarczania, utrzymywania i ulepszania swoich usług i reklam. Jeśli wyrazisz na to zgodę, dane te zostaną wykorzystane do personalizacji reklam i zapewniania związanych z nimi statystyk.
Możesz wybrać pozycję „Akceptuję”, aby wyrazić zgodę na takie użycie lub kliknij pozycję „Odrzucam”