HETMAN WAŁBRZYCH

tel. +48 74 64 60 640
mob. 604 514 545
e-mail: hetman@szachy.walbrzych.pl

10 grudnia rozegrane zostały Otwarte Mistrzostwa Wałbrzycha w szachach szybkich.

W kategorii OPEN wygrali:
1. Maurycy Żerebiec (UKS POGOŃ Oleśnica),
2. Paweł Kowalczyk (WKSZ Hetman Wałbrzych),
3. Artur Mencfel (KS Polanica-Zdrój).

Mimo że zawody były dedykowane seniorom (juniorzy mieli swoją imprezę we wrześniu) to prowadziliśmy ponadto klasyfikację juniorów, w której zwyciężyli:
1. Oliwia Ścisła (WKSZ Hetman Wałbrzych),
2. Tomasz Rumijewski (WKSZ Hetman Wałbrzych),
3. Oleg Achinovich (WKSZ Hetman Wałbrzych).
Najlepszą nienagrodzoną zawodniczką okazała się Roksana Zapolska (Goniec Żarów), najlepszym zawodnikiem bez rankingu FIDE: Przemysław Diaków (WKSZ Hetman Wałbrzych), najlepszym zawodnikiem do rankingu FIDE 1400: Michał Stander (WKSZ Hetman Wałbrzych), a do FIDE 1600: Dawid Kusztal (UKS Debiut Przedwojów).
O tytule mistrza seniorów zdecydował pojedynek Paweł Kowalczyk - Maurycy Żerebiec, w którym w niedoczasie najbardziej utytułowany wałbrzyski szachista P. Kowalczyk (wielokrotne mistrzostwo Polski w różnym wieku i kategoriach) w niedoczasie zagrał niedokładnie, co Maurycy Żerebiec skwapliwie wykorzystał.
Podobną niespodziankę odnotowaliśmy w pojedynku Tomasz Rumijewski - Oleg Achinovich. Tomek nie przestraszył się wyżej notowanego klubowego kolegi i zwyciężył, co dało mu drugie miejsce wśród juniorów.
Gratulujemy nagrodzonym!

Dziękujemy podmiotom wspierającym szachy w Wałbrzychu:

Możesz wybrać pozycję „Akceptuję”, aby wyrazić zgodę na takie użycie lub kliknij pozycję „Odrzucam”