Wałbrzyski Klub Szachowy

HETMAN WAŁBRZYCH


tel. +48 74 64 60 640
mob. 604 514 545
e-mail: hetman@szachy.walbrzych.pl

Paweł Kowalczyk wygrał Puchar Streamerów szachowych

Paweł Kowalczyk - prezes Wałbrzyskiego Hetmana zwyciężył w szachowym internetowy Pucharze Streamerów i zainkasował 750 EUR. W finale ogólnopolskiej imprezy pokonał arcymistrza Macieja Klekowskiego - wicemistrza Polski z 2015r. w szachach klasycznych. Puchar Streamerów to impreza, która zgromadziła najpopularniejszych szachistów: zawodników i trenerów, którzy prowadzą swoje kanały dydaktyczne bądź popularyzatorskie. Rozgrywany był systemem pucharowym – przegrywający odpada. Uczestnicy grali tempem szachów szybkich. Ich partie były transmitowane, zawodnicy byli zobowiązani pokazać swoją twarz podczas partii i dodatkowo relacjonować i analizować na bieżąco przebieg partii. Dodatkową gratką dla kibiców była interaktywność: uczestnicy podczas zmagań sportowych często odpowiadali na pytania obserwujących.
Sukces Pawła Kowalczyka, oprócz popularyzatorskiego, miał również wymiar sportowy. Wałbrzyszanin wyeliminował w drodze do finału wyeliminował m.in. arcymistrza Daniela Sadzikowskiego.

Audycje zwycięzcy można obserwować na stronach:
www.twitch.tv/pawelarturkowalczyk
www.youtube.com/channel/UCxjPEmhAjHY_krfrWhZQv_A
Używamy plików cookie!

Na tej stronie my i nasi zewnętrzni dostawcy używają plików cookie i podobnych technologii do dostarczania, utrzymywania i ulepszania swoich usług i reklam. Jeśli wyrazisz na to zgodę, dane te zostaną wykorzystane do personalizacji reklam i zapewniania związanych z nimi statystyk.
Możesz wybrać pozycję „Akceptuję”, aby wyrazić zgodę na takie użycie lub kliknij pozycję „Odrzucam”