Wałbrzyski Klub Szachowy

HETMAN WAŁBRZYCH


tel. +48 74 64 60 640
mob. 604 514 545
e-mail: hetman@szachy.walbrzych.pl

III rundę Ligi Dolnośląskiej rozegraliśmy na wyjeździe w Żarowie. Pojedynek miał dla nas specjalne znaczenie, gdyż w zespole Gońca gra wielu Wałbrzyszan. Zanim rozpoczął się mecz spotkała nas niespodzianka: dostaliśmy informację, iż w zespole gospodarzy nie pojawi się prawdopodobnie dwóch zawodników. Paradoksalnie informacja ta zadziałał nieco paraliżująco, bo jakże nie wygrać meczu, kiedy na "dzień dobry" prowadzi się 2-0?

Nasi zawodnicy nie kalkulowali, a co ważne: grający Oliwia Ścisła, Borys Biały i Tomasz Lambrecht mieli wsparcie "obdarowanych" punktami Aleksandra Wilka i Bartosza Smukowskiego, którzy niemal do ostatniego posunięcia kibicowali drużynie.
Na szachownicy rozgorzała ostra walka i pojawiły się skomplikowane pozycje.
Pierwszy z grającej trójki zremisował Borys. Zaproponował gambit Morra, który nie został przyjęty. Doszło do wieżówki, w której nikt nie popełnił blędu.
Partia Oliwii przebiegała zgodnie z przedmeczowymi założeniami: nasza zawodniczka ustawiła zamknietą pozycję, w której wykazała się większym zrozumieniem pozycji. W efekcie zdobycie jakości i bardzo ładne zakładanie siatki matowej. Przeciwniczka widząc nieuchronnego mata w 4 posunięciach poddała się.
Nieco więcej emocji było w partii "jedynek". Przeciwnik Tomasza w 37 posunięciu i kilkunastoma sekundami przed kontrolą czasu reklamował, iż nasz zawodnik nie zapisał posunięcia. Na szczęście nie przeszkodziło to naszemu liderowi w osiągnięciu upragnionego remisu.

Wygrywany wysoko 4-1 i kończymy rok na rewelacyjnym trzecim miejscu!

Serwis LIGA DOLNOŚLĄSKA

Używamy plików cookie!

Na tej stronie my i nasi zewnętrzni dostawcy używają plików cookie i podobnych technologii do dostarczania, utrzymywania i ulepszania swoich usług i reklam. Jeśli wyrazisz na to zgodę, dane te zostaną wykorzystane do personalizacji reklam i zapewniania związanych z nimi statystyk.
Możesz wybrać pozycję „Akceptuję”, aby wyrazić zgodę na takie użycie lub kliknij pozycję „Odrzucam”