Wałbrzyski Klub Szachowy

HETMAN WAŁBRZYCH


tel. +48 74 64 60 640
mob. 604 514 545
e-mail: hetman@szachy.walbrzych.pl

Borówkowy OPEN z ... medalistkami mistrzostw Polski!

W niedzielę w naszym klubie miały miejsce szachowe zmagania pod nazwą Borówkowy OPEN. To kolejny wakacyjny turniej w naszym mieście, w którym oprócz gospodarzy rywalizowali zawodnicy z Wrocławia, Legnicy i Żarowa.

Zawody zostały rozegrane tempem szachów szybkich (10'+5"), na dystansie 7 rund.
Zwycięzył Witold Lechowski (1649, Wrocławski Klub Szachowy Hetman) przed Michałem Fesykiem (1412, Wałbrzyski Klub Szachowy Hetman Wałbrzych) i Oliwią Ścisłą (1320, MUKS MDK Śródmiescie Wrocław). Zmagania były bardzo wyrównane. Nasz zawodnik - Michał Fesyk - zanotował tylko jedną porażkę i zremisował z późniejszym zwycięzcą. Co ważne rozgrywał partie niemal do ostatnich sekund co wskazuje na dobre gospodarowanie czasem oraz ... duże opanowanie.

Wałbrzyskie turnieje zyskują coraz większą renomę. Gościliśmy mistrzynię Polski do lat 6 i 7 - Lilianę Lechowską i niegdysiejszą brązową medalistkę do lat 7 - Oliwię Ścisłą.

Na tym tle nasi zawodnicy wypadli więcej niż przyzwoicie. Michał Fesyk zajmując drugie miejsce potwierdził, że w wakacje nie tylko wypoczywa. Z kolei Wiktor Kania kilkoma zwycięstwami z wyżej wyżej notowanych zawodnikami, pokazał zwyżkę formy przed zbliżającymi się mistrzostwami Polski w Rzeszowie gdzie wystapi do lat 10.
Warto dodac, że pula nagród wynosiła 500 zł, a zawodnice i kibice mogli delektować się borówkami z naszego regionu. To wszytstko dzieki wsparciu naszego partnera Borówkowego Wzgórza. Dziękujemy!
Używamy plików cookie!

Na tej stronie my i nasi zewnętrzni dostawcy używają plików cookie i podobnych technologii do dostarczania, utrzymywania i ulepszania swoich usług i reklam. Jeśli wyrazisz na to zgodę, dane te zostaną wykorzystane do personalizacji reklam i zapewniania związanych z nimi statystyk.
Możesz wybrać pozycję „Akceptuję”, aby wyrazić zgodę na takie użycie lub kliknij pozycję „Odrzucam”