Wałbrzyski Klub Szachowy

HETMAN WAŁBRZYCH


tel. +48 74 64 60 640
mob. 604 514 545
e-mail: hetman@szachy.walbrzych.pl

II Otwarte Mistrzostwa Świebodzic w Szachach Szybkich

  • Na starcie 37 zawodników
  • Graliśmy w gościnnych progach MDK Świebodzice
  • Wygrał faworyt Maurycy Żerebiec

14 stycznia mieliśmy przyjemność zorganizowania po raz drugi Mistrzostw Świebodzic. Podobnie jak w ubiegłym roku rozegraliśmy je w kategorii szachów szybkich 10’+5” . Zawodnicy grali na dystansie 7 rund. Na starcie stanęło 37 zawodników. Zwyciężyli: 1. I++ Maurycy Żerebiec (2053, UKS POGOŃ Oleśnica) 6,5 pkt., 2. I Oleg Achinovich ( 1751, WKSZ Hetman Wałbrzych) 5,5 pkt. 3. I Kazimierz Szydełko (1961, UKS Giecek Radków) 5,5 pkt.

Maurycy Żerebiec rozstawiony z numerem 1 oddał tylko pół punktu z naszym zawodnikiem i zainkasował pewnie główną nagrodę w wysokości 400 zł.

Wyłoniono też najlepszych zawodników w kategorii juniorów do lat 15: 1. II Grzegorz Komendecki (1449, KSz Miedź Legnica) 5,0 pkt., 2. Hanna Owczarek (1492) 5,0 pkt, 3. Maciej Owczarek (1195, Fundacja KSz Polonia Wrocław) 4,5 pkt.

Zawody prowadzili i organizowali nasi sędziowie: Marek Ścisły i Aeksander Wilk. Mistrzostwa były jednocześnie rywalizacją o  Puchar Prezesa Stowarzyszenia Obywatelskie Świebodzice Mariusza Szafrańca, który był też fundatorem nagród. A pomysłodawcą zawodów jest ojciec naszego zawodnika - pan Patryk Biały. Dziękujemy!

Serwis turniejowy:  TUTAJ

Używamy plików cookie!

Na tej stronie my i nasi zewnętrzni dostawcy używają plików cookie i podobnych technologii do dostarczania, utrzymywania i ulepszania swoich usług i reklam. Jeśli wyrazisz na to zgodę, dane te zostaną wykorzystane do personalizacji reklam i zapewniania związanych z nimi statystyk.
Możesz wybrać pozycję „Akceptuję”, aby wyrazić zgodę na takie użycie lub kliknij pozycję „Odrzucam”