Wałbrzyski Klub Szachowy

HETMAN WAŁBRZYCH


tel. +48 74 64 60 640
mob. 604 514 545
e-mail: hetman@szachy.walbrzych.pl

WKsz Hetman Wałbrzych zmierzył się z Biały Król Wisznia Mała!
  • Przegraliśmy z Białym Królem Wisznią Małą
  • To był pojedynek dwóch niepokonanych drużyn
  • Pozostajemy w czołówce ligi

8 stycznia rozegraliśmy czwartą rundę Ligi Dolnośląskiej. W pojedynku na szczycie - dwóch niepokonanych drużyn - WKsz Hetman Wałbrzych zmierzył się z Biały Król Wisznia Mała! Niestety przegraliśmy 1,5 - 3,5.  

Wyniki na szachownicach:

Tomek Lambrecht 0-1 Łukasz Butkiewicz
Bartek Smukowski 0-1 Bartłomiej Mondrzycki
Aleksander Wilk 1-0 - Jakub Pietraszko
Borys Biały 0-1 Marcin Somyk
Oliwia Ścisła 1/2 Monika Owczarek  

Wynik otworzyła Oliwia remisując po 21 posunięciach. W euforię wpadliśmy po zwycięstwie Aleksandra Wilka, który w grze środkowej zdobył figurę. Niestety radość chyba przeszkodziła Borysowi, który po wygraniu partii kolegi ... podstawił hetmana. Tomek Lambrech rozpracował przeciwnika i otrzymał pozycję na wygraną, a w tej sytuacji Bartosz Smukowski starał się zamknąć pozycję i dowieźć remis. Niestety w obu przypadkach partie zakończyły się porażkami naszych reprezentantów. Wstydu nie było. Partie były pełne walki, a komplementem dla naszego młodego zespołu, były słowa kapitana gości Łukasza Butkiewicza, że w pewnym momencie drżał o wynik.

Po czwartej rundzie zajmujemy w tabeli wysokie piąte miejsce.

Wyniki: CHESSARBITER

Używamy plików cookie!

Na tej stronie my i nasi zewnętrzni dostawcy używają plików cookie i podobnych technologii do dostarczania, utrzymywania i ulepszania swoich usług i reklam. Jeśli wyrazisz na to zgodę, dane te zostaną wykorzystane do personalizacji reklam i zapewniania związanych z nimi statystyk.
Możesz wybrać pozycję „Akceptuję”, aby wyrazić zgodę na takie użycie lub kliknij pozycję „Odrzucam”