Wałbrzyski Klub Szachowy

HETMAN WAŁBRZYCH


tel. +48 74 64 60 640
mob. 604 514 545
e-mail: hetman@szachy.walbrzych.pl

Drugą rundę zagraliśmy jako gospodarze w naszym klubie i "szachowym" lokalu przy ul. 1 Maja.
Było sympatycznie i remisowo!

Poniżej publikujemy szerszą relację z wczorajszego meczu okiem kapitana drużyny Aleksandra Wilka.
 
W niedzielę 13 listopada w ramach rozgrywek Ligi Dolnośląskiej podejmowaliśmy zespół Kudowianki. Spotkanie zaczęliśmy z handicapem w postaci oddanego przez przeciwników walkowera na 1 szachownicy. Oliwia dość szybko stanęła bez pionka białymi w obronie francuskiej, dodatkowo popsuta struktura pionowa nie sprzyjała rozwojowi wydarzeń na jej szachownicy i uległa doświadczonej przeciwniczce. Praktycznie równocześnie rozstrzygnęła się partia Borysa, wykorzystał on niedokładność przeciwnika, pozwalającą na zdobycie przewagi materialnej i zamienił ją na cały punkt. Ta wygrana na pewno wpływa pozytywnie na nastrój naszego zawodnika po Półfinałach Mistrzostw Polski Juniorów, z których wrócił dzień wcześniej.
W tym układzie przy wyniku 2-1 na placu boju pozostali Bartek i Olek. Podczas gdy Bartek miał stosunkowo proste zadanie polegające na ustaniu wieżówki, Olek zmagał się z kłopotami w postaci braku czasu i przejściem z symetrycznej, kompletnie remisowej pozycji do nieco pasywniejszej końcówki. Zagranie ostatnich dziesięciu ruchów przed kontrolą "na sekundach" zaowocowało komplikacjami wskutek których nasz zawodnik stanął bez jakości. Pomimo dość długiej obrony musiał uznać wyższość dużo bardziej doświadczonego przeciwnika. Bartek z kolei ze swojego zadania wywiązał się bez zarzutu i mecz zakończył się remisem.
W trakcie meczu sędzia odnotował bardzo miłą atmosferę, na którą złożyło się pozytywne nastawienie zawodników obydwu drużyn.
Drużynie z Kudowy dziękujemy za przybycie i życzymy powodzenia w kolejnych starciach!!
 
SERWIS LIGI: TUTAJ
Używamy plików cookie!

Na tej stronie my i nasi zewnętrzni dostawcy używają plików cookie i podobnych technologii do dostarczania, utrzymywania i ulepszania swoich usług i reklam. Jeśli wyrazisz na to zgodę, dane te zostaną wykorzystane do personalizacji reklam i zapewniania związanych z nimi statystyk.
Możesz wybrać pozycję „Akceptuję”, aby wyrazić zgodę na takie użycie lub kliknij pozycję „Odrzucam”