Wałbrzyski Klub Szachowy

HETMAN WAŁBRZYCH

tel. 661 680 809
e-mail: hetman@szachy.walbrzych.pl

Mistrzostwa Polski Juniorów w Szachach Szybkich i Błyskawicznych: startowali zawodnicy Hetmana!

We Wrocławiu odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów w Szachach Szybkich i Błyskawicznych. Tym razem startowało trzech naszych reprezentantów.

Szachy szybkie
W grupie C18 ponownie (po ubiegłorocznym starcie w Rzeszowie) wystartował Bartosz Smukowski. Zdobył 4,5 pkt i uplasował się na 54 miejscu. Bartek zdobył też 6 punktów elo.
W grupie D12 wystartowała Ania Nastawska, które miała bardzo trudne zadanie: prawie wszystkie jej przeciwniczki miały wyższe rankingi. Dlatego zdobyci 2 pkt. należy uznać za sukces.

Festiwal Szachowy im. Rubinsteina: startowali zawodnicy Hetmana!

Zakończył się 56. Międzynarodowy Festiwal Szachowy im. Akiby Rubinsteina. W grupach turniejowych startowali zawodnicy Hetmana Wałbrzych, którzy przez 7 dni walczyli w największej imprezie szachowej w Polsce.

W grupie OPEN C - dla zawodników z ELO 1600-2100 - Bartosz Smukowski zajął 49 miejsce i poprawił ranking FIDE o 49 punkty. W tej samej grupie Waldemar Kowalik uplasował się na 60 miejscu a Wojciech Gospodarczyk na 67 miejscu.

2. Cele
Pragniemy propagować Królewską grę w Wałbrzychu i na całym Dolnym Śląsku, jako dyscyplinę, przy której można aktywnie spędzać czas! Dlatego zapraszamy Was serdecznie na Piknik Szachowy! Przeprowadzimy 3 turnieje szachowe, Sob-Ndz turniej OPEN 7 rund 30"+30sek/ruch oraz Turniej A 7 rund 20'+10sek/ruch w których będzie można zdobywać kategorie szachowe! Oraz turniej Blitz 3'+2sek/ruch

W programie pikniku:
Grill, napoje, przekąski, wata cukrowa, gofry, bulle, siatkówka, badminton, piłka nożna, konkurs plastyczny i inne ciekawe pomysły dla całej rodziny! Zbieramy fundusze, na zakup koszulek dla naszych młodych zawodników!