Wałbrzyski Klub Szachowy

HETMAN WAŁBRZYCH


tel. 661 680 809
e-mail: hetman@szachy.walbrzych.pl

Otwarte Mistrzostwa Wałbrzycha juniorów - II turniej

Drugi turniej z cyklu Otwartych Mistrzostw Wałbrzycha juniorów zgromadził 30 zawodników w dwóch grupach: juniorów do lat 10 i do lat 18.
W najmłodszej grupie wygrał ponownie Wicemistrz Dolnego Śląska do lat 7 Adam Matusiak (MKS Rokita Brzeg Dolny), a w grupie starszej Dawid Janus (WKSz Hetman Wałbrzych)

II turniej - 07.09.2019 - wyniki:
WYNIKI - starsi - powyżej 10 lat
WYNIKI - młodsi - do 10 lat


Adam Matusiak zgromadził komplet punktów, a o efektowne zwycięstwo walczył ze swoim imiennikiem Adamem Zychem (Przedszkole na Orlej Polanie, Ziębice). Ziębiczanin ma tylko 5 lat, a już daje radę starszym kolegom. Trzecie miejsce dla Huberta Zapolskiego (KSz GAMBIT MDK Świdnica). Najlepszą dziewczynką okazał się Milena Regner (Ziębickie Orły)

W grupie starszej na drugim miejscu Oliwia Ścisła (MUKS MDK Śródmieście Wrocław), a na trzecim Bartosz Smukowski (WKSz Hetman Wałbrzych).

Klasyfikacje po dwóch turniejach

Juniorzy młodsi

  Zawodnicy I II   SUMA
1 Matusiak, Adam 7 7   14
2 Pawlak, Jakub 5 4,5   9,5
3 Kwiatkowski, Maksymilian 5 4,5   9,5
4 Zych, Julita 5 4,5   9,5
5 Zych, Adam 4 5   9
6 Regner, Milena 4 5   9
7 Zapolski, Hubert 4 5   9
8 Przychocka, Aleksandra 5 4   9
9 Wałach, Wojciech 4 4   8
10 Opach, Szymon 4 3,5   7,5
11 Blicharski, Paweł 3 4   7
12 Oziembłowski, Jan 3,5 3   6,5
13 Smusz, Bartosz 3 3   6
14 Świdzińska, Sara 2 3   5
15 Siljanczuk, Julia 2 3   5
16 Orlicki, Antoni 2 2,5   4,5
17 Poplata-Skalski, Bartosz 4,5     4,5
18 Kuczak, Klaudia   4   4
19 Uliasz, Ignacy 3 1   4
20 Barański, Mateusz 4     4
21 Leśniowska, Lena 4     4
22 Rawski, Marcel   3,5   3,5
23 Maruda, Oskar   3   3
24 Sowiński, Mateusz   3   3
25 Lewandowski, Franciszek 3     3
26 Żelakiewicz, Antonina 3     3
27 Poplata, Maja 3     3
28 Gwizdała, Nikodem 3     3
29 Ścisły, Mieszko   1   1
30 Sanocki, Sylwester 1     1

Juniorzy starsi

 

    I II   SUMA
1 Kordylak, Tymoteusz 5 2   7
2 Popov, Arsentii 6     6
3 Janus, Dawid   5,5   5,5
4 Ścisła, Oliwia   4,5   4,5
5 Smukowski, Bartosz   4   4
6 Uliasz, Błażej  4 0   4
7 Rózga, Wojciech   4   4
8 Lewandowski, Kasper 3     3
9 Smusz, Aleksandra 1,5     1,5
10 Kozłowski, Maciej 1,5     1,5
11 Zapolska, Roksana   1   1
12 Nastawska, Anna 0     0