Wałbrzyski Klub Szachowy

HETMAN WAŁBRZYCH


tel. 661 680 809
e-mail: hetman@szachy.walbrzych.pl

Otwarte Mistrzostwa Wałbrzycha juniorów - I turniej

Pierwszy turniej z cyklu Otwartych Mistrzostw Wałbrzycha juniorów zgromadził 31 zawodników w dwóch grupach: juniorów do lat 10 i do lat 18.
Bardzo ciekawie wyglądała rywalizacja w najmłodszej grupie, w której gościliśmy aktualnego Mistrza Dolnego Śląska do lat 7 Adama Matusiaka (MKS Rokita Brzeg Dolny). Mistrz okazał się bezkonkurencyjny i z kompletem punktów wygrał turniej, przed zawodnikami z Ziębic: Jakubem Pawlakiem i Maksymilianem Kwiatkowskim.


Najlepszą zawodniczką okazała się, Aleksandra Przychocka (KSz Gambit MDK Świdnica), która zajęła miejsce tuż za podium z 5 punktami.

Zawodnicy rywalizowali systemem szwajcarskim i tempem 15 minut na rozegranie partii przez zawodnika. Na uwagę zasługuje najmłodszy uczestnik turnieju: 5 letni Adam Zych, który zajął wysokie 7 miejsce!


W grupie starszej dominowali zawodnicy wałbrzyskiego Hetmana.
Zwyciężył Arsentii Popov, który dość niespodziewanie pokonał wyżej notowanego Tymoteusza Kordylaka i zdobył komplet punktów. Najlepszą dziewczynką okazała się Aleksandra Smusz.

Dzięki wsparciu turnieju przez miasto Wałbrzych wszyscy zawodnicy, bez względu, na wynik otrzymali upominki: słodkości i zabawki.

WYNIKI - starsi - powyżej 10 lat :: WYNIKI - młodsi - do 10 lat

Drugi turniej tuż po wakacjach – 7 września!

Klasyfikacja OMW po pierwszym turnieju:


Grupa A – do lat 18

Chłopcy
1 Popov, Arsentii 6.0 pkt.
2 Kordylak, Tymoteusz 5.0
3 Uliasz, Błażej 4.0
4 Lewandowski, Kasper 3.0
5 Kozłowski, Maciej 1.5

Dziewczęta
1 Smusz, Aleksandra 1.5
2 Nastawska, Anna 0.0

Grupa B – do lat 10

Chłopcy
1 Matusiak, Adam 7.0
2 Pawlak, Jakub 5.0
3 Kwiatkowski, Maksymilian 5.0
4 Poplata-Skalski, Bartosz 4.5
5 Zych, Adam 4.0
6 Barański, Mateusz 4.0
7 Opach, Szymon 4.0
8 Zapolski, Hubert 4.0
9 Wałach, Wojciech 4.0
10 Oziembłowski, Jan 3.5
11 Lewandowski, Franciszek 3.0
12 Smusz, Bartosz 3.0
13 Blicharski, Paweł 3.0
14 Gwizdała, Nikodem 3.0
15 Uliasz, Ignacy 3.0
16 Orlicki, Antoni 2.0
17 Sanocki, Sylwester 1.0

Dziewczęta
1 Przychocka, Aleksandra 5.0
2 Zych, Julita 5.0
3 Regner, Milena 4.0
4 Leśniowska, Lena 4.0
5 Żelakiewicz, Antonina 3.0
6 Poplata, Maja 3.0
7 Świdzińska, Sara 2.0
8 Siljanczuk, Julia 2.0