VIII Wiosenny Turniej Szachowy uczniów do lat 16

W zakończanym VIII Wiosennym Turnieju Szachowym uczniów do lat 16 zwyciężył wałbrzyszanin Bartosz Smukowski.
Na trzecim miejscu Michał Stander (WKSz Hetman Wałbrzych), który zdobył jednocześnie IV kategorię szachową!
Gratulujemy!

Na starcie turnieju zorganizowanym w Szkole Podstawowej Fundacji "CLEVER" w Wałbrzychu stanęło 36 zawodników. Zdobyto 9 nowych kategorii szachowych. Na wysokim 9 miejscu zawodnik Hetmana: Tymoteusz Kordylak.

Wałbrzych OPEN
21-23.06.2019r., piątek-niedziela - turniej szachów klasycznych, zgłoszony do FIDE i klasyfikacji PZSZACH, tempo 60’+30”, zawodnicy od min. II kat.

Wałbrzych – turniej klasyfikacyjny A
22-23.06.2019r., sobota-niedziela - turniej szachów klasycznych, zgłoszony do oceny rankingowej PZSZACH, tempo 60’, zawodnicy do III kat.

Wałbrzych – turniej klasyfikacyjny B
22.06.2019r., sobota - turniej szachów klasycznych, zgłoszony do oceny rankingowej PZSZACH, tempo 60’, zawodnicy do IV kat.

Otwarte Mistrzostwa Wałbrzycha dla juniorów - 1 turniej
23.06.2019r., niedziela - turniej szachów szybkich, tempo 15’, juniorzy.

Grand Prix Szczawna Zdroju - pierwszy turniej, 06.04.2019r.

W sobotę rozegrano pierwszy turniej Grand Prix Szczawna Zdroju w szachach szybkich. W rywalizacji o puchar burmistrza faworytem był Łukasz Zawadzki (WKSz Hetman Wałbrzych). Po 9 rundowych zmaganiach zwyciężył Jakub Bartłamowicz (KSz Jelonka Jelenia Góra) przed Bartłomiejem Rutkowskim i Jakubem Pietraszko (obaj Biały Król Wisznia Mała). Łukasz ostatecznie na piatym miejscu.

Turniej był doskonałym sprawdzianem dla wielu naszych najmłodszych zawodników. Swoje pierwsze zawody rozegrali: Bartosz Smusz i Julia Siljanczuk z Hetmana. Dobry występ zanotował Michał Stander, który w klasyfikacji do lat 14 medal przegrał tylko klasyfikacją pomocniczą.

WYNIKI Czytaj więcej: Grand Prix Szczawna Zdroju - pierwszy turniej, 06.04.2019r.

Turniej w Zespole Szkół nr 7

W Zespole Szkół nr 7 rozegrany został turniej szachowy, zorganizowany dzięki inicjatywie p.Celiny Klebańskiej we współpracy z WKSz Hetman Wałbrzych i dyrekcją szkoły.

W zawodach wzięło udział 27 zawodników z wałbrzyskich szkół średnich. Zawody rozegrane zostały systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund. Dla zwycięzców przygotowane zostały atrakcyjne nagrody oraz puchary.

Dzięki staraniom uczniów na każdego zawodnika czekały przygotowane przez uczniów smakołyki (ciasta, babeczki, napoje).

Sędzią zawodów był prezes Wałbrzyskiego Klubu Szachowego Hetman Wałbrzych Paweł Kowalczyk - który podkreślał niesamowite zaangażowanie pracowników szkoły dzięki czemu rozgrywki odbyły się na bardzo wysokim poziomie. Również cenne nagrody zachęciły zawodników do zaciętej rywalizacji po, której ostatecznie zwyciężyli: zawodnik IV LO w Wałbrzychu Mateusz Klebański, drugie miejsce zajął Adrian Śliwa ZSP Energetyk Wałbrzych, natomiast na miejscu trzecim uplasował się Barecki Paweł ZS nr 7 Wałbrzych. Czytaj więcej: Turniej w Zespole Szkół nr 7

VIII Puchar Polskiej Miedzi - zwycięstwo Pawła Kowalczyka

W VIII Turnieju Szachowym o Puchar Polskiej Miedzi zwyciężył Paweł Kowalczyk!
W 9-rundowym turnieju rozgrywanym w Powiatowym Zespole Szkół w Chojnowie prezes Hetmana zdobył 7,5 pkt.

WYNIKI

W zawodach, w których zagrało 129 zawodników, wystąpili Wałbrzyszanie: na 57 miejscu Stanisław Grzesik, na 85 Waldemar Fortunka, a na 106 Jagoda Grzesik.
Dzięki formule OPEN w Pucharze była okazja zagrania słabszego zawodnika z arcymistrzem. Ten zaszczyt spotkał Stanisława Grzesika, który zmierzył się i niestety przegrał z Vladymirem Sergeevem (Ukraina – na zdjęciu).